Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Łódź

9.08.2017 r. – Przekazanie strażakom sprzętu do uprzątania zniszczeń po nawałnicach

sierpień 2017 r. – Przekazanie strażakom sprzętu do uprzątania zniszczeń po nawałnicach
Myśliwi od pierwszych dni po nawałnicy ruszyli z pomocą poszkodowanym. Zorganizowano wiele akcji w tym zakup pilarek, które posłużą do uprzątania zniszczonych terenów.

Sprzęt został przekazany dzięki wsparciu zarządów okręgowych PZŁ oraz Zarządu Głównego – na miejscu przedsięwzięcie koordynowała Przewodnicząca Komisji Promocji NRŁ Aleksandra Szulc.
W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Żninie odbyło się przekazanie 65 pilarek Stihl, prawie 200 dodatkowych łańcuchów i 450 l. oleju Stihl (w sumie przekazano 80 pilarek, z których cześć trafiła do poszkodowanych w minionym tygodniu).
Myśliwi przekazali strażakom sprzęt na kwotę ponad 100 000 zł w obecności Pawła Sałka Wiceministra Środowiska, który podkreślał zaangażowanie myśliwych pomoc poszkodowanym, Mikołaja Bogdanowicza Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, nadbryg. Janusza Halaka Komendanta PSP województwa kujawsko-pomorskiego, komendantów OSP z najbardziej zniszczonych terenów oraz przedstawicieli myśliwych.

Podczas przekazania obecnych było ponad 150 strażaków.
Myśliwi pomogli kilkudziesięciu gminom.
zdj. Kujawsko Pomorski Urząd Wojewódzki

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱