Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Łódź

Sukces polskich myśliwych na zawodach strzeleckich na Cyprze

Polscy myśliwi odnieśli niezwykły sukces na zawodach strzeleckich Grand Prix na Cyprze, zdobywając cztery złote medale. To zdecydowanie mocne wejście w nowy sezon. Reprezentantów Polski spod znaku PZŁ można było zobaczyć na podium w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. 

Pierwszą zawodniczką z myśliwskim rodowodem, która sięgnęła w tym tygodniu po złoto, jest znana naszej braci łowieckiej Sandra Bernal, utytułowana strzelczyni sportowa z Wrocławia, reprezentantka Polski w strzelectwie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Koleżanka Sandra 11 marca br. zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji Trap. Już 12 marca ponownie stanęła na podium, ale tym razem z Tomaszem Pasierbskim, myśliwym z Wrocławia, z którym wywalczyła złoto w konkurencji Trap Mix. Z kolei 14 marca młoda diana z Opola, Wiktoria Włodarczyk, sięgnęła po złoto w dyscyplinie skeet olimpijski w kategorii juniorek .

Zdobyte złote medale są  powodem do dumy dla całej polskiej społeczności sportowej, w tym naszej społeczności myśliwskiej. Osiągnięcia tych młodych ludzi dowodzą, że nasi myśliwi to świetni strzelcy, doskonale wyszkoleni, z determinacją i zaangażowaniem do osiągania celów – mówi łowczy krajowy Eugeniusz Grzeszczak, który złożył gratulacje polskim reprezentantom.

Życzymy dalszych sukcesów w ich sportowej karierze.

Zachęcamy jednocześnie młodzież zainteresowaną strzelectwem sportowym i myśliwskim do zapisania się do naszego programu Junior PZŁ, który daje możliwość rozwijania pasji strzeleckiej i łowieckiej. Dzięki Juniorowi PZŁ możecie dostać się do kadry narodowej podobnie jak Iga Trubiłowicz.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱